Ketvirtojo partnerių susitikimo tema – migrantų verslo pavyzdžiai

Gruodžio 3-4 d. Helsinkyje vyko projekto ENABLE partnerių susitikimas. Šio susitikimo tema – migrantų verslai šalia mūsų.

Surinkti pavyzdžiai tikrai įdomūs – apie maudymosi kostiumų iš plastiko kūrėją iš Suomijos, apie šefą iš Italijos, kurį meilė lietuvaitei ir maistui atvedė į Šiaulius, apie restauratorę iš Estijos, kuri kuria darbo vietas studentams ir daug kitų puikių pavyzdžių. Interviu su šiais pašnekovais kuriuos rasite čia: https://www.youtube.com/watch?v=YlSDrW5qoq4&list=PL9goPzKHYepMBFyno5fM7zYFxFjw71zqY

Taip pat susitikome Moniką iš Estijos, kuri Helsinkyje įkūrė švaros paslaugų teikimo verslą. Interviu su ja – jau greitai mūsų YouTube kanale.

Paskutinis projekto partnerių susitikimas planuojamas Tartu mieste (Estijoje). Jo tema – jaunuolių kuriamų verslų pavyzdžiai Baltijos ir Skandinavijos šalyse.


 

Projekto ENABLE komanda - Islandijoje!

3-asis Nordplus Adult projekto Enable susitikimas Islandijoje - nuostabūs partneriai,  jaukūs susitikimai su pirmąja Islandijos ledi, miesto meru, verslininkėmis moterimis.

Įkvepiančias jų istorijas jau greitai rasite svetainėje enable-project.net, facebooke (nordplus enable) ir mūsų YouTube kanale (https://www.youtube.com/channel/UCAT3QubxDdQlomyNR-xr7BA?view_as=subscriber&fbclid=IwAR03q8L9uX2KrA_g38fcqXcQkhmJ4HFHX-ZJCZrB9EoXM8XRIbWeq2-XYKw) !


 

Projektas ENABLE („Verslininkystė socialiai pažeidžiamoms grupėms“) prasidėjo!

Džiaugiamės, kad programos NORDPLUS ADULT projektas ENABLE (liet. „Įgalink“) prasidėjo!

Rugpjūčio 16-17 d. pas mus viešėjo partneriai iš Islandijos (Step by Step organizacija), Danijos (AOF-East), Estijos (Seiklejate Vennaskond), Suomijos (Learning for Integration). Organizacija Anmiro (Suomija) šiame susitikime negalėjo dalyvauti, todėl ketina atvažiuoti susipažinti vėliau.

Dvi susitikimo dienos buvo tikrai produktyvios: geriau susipažinome vieni su kitais ir partnerių organizacijomis, projektu, pasirašėme partnerystės sutartį, nusprendėme, kaip dirbsime toliau ir pristatėme įkvepiančius gerosios patirties pavyzdžius (neįgalių asmenų sėkmingai veikiančias įmones).

Partneriai džiaugiasi projektu ir tikisi daug išmokti vieni iš kitų ir tikslinės projekto grupės: moterų, jaunimo, vyresnio amžiaus ir neįgalių asmenų, migrantų.

Kitas projekto partnerių susitikimas numatytas 2019 m. kovo mėn. Iki jo dar reikia daug nuveikti – sukurti  mokymosi platformą, parengti ir išversti mokymosi medžiagą, surasti įkvepiančius vyresnio amžiaus (50+) asmenų valdomų įmonių pavyzdžius.

2014 VšĮ EDUKACINIAI PROJEKTAI