2014 07 24 - Projekto Talent 4…Europe partneriai rinkosi į antrąjį susitikimą bei viešinimo baigiamąją konferenciją „Iš kur atsiranda talentai?“ Jungtinėje Karalystėje, Birmingemo mieste.

Liepos 22 – 23 dienomis Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci Naujovių perkėlimo projekto Talent 4…Europe partneriai rinkosi į antrąjį susitikimą bei viešinimo baigiamąją konferenciją „Iš kur atsiranda talentai?“ Jungtinėje Karalystėje, Birmingemo mieste.

Liepos 22 dieną projekto Talent4...Europe partneriai aptarė projekto įgyvendinimo eigą. Didelį dėmesį partneriai skyrė įvykusių bandomųjų mokymų apžvalgai, kiekviena organizacija vykdė šiuos mokymus skirtingoms tikslinėms grupėms, todėl buvo įdomu išgirsti kitų patirtį ir ja pasidalinti patiems. Talent4...Europe projekto partneriai dirbo su įvairiomis grupėmis: studentais, jaunais bedarbiais žmonėmis, įkalintais asmenimis. VšĮ Edukaciniai projektai mokymus vedė Šiaulių tardymo izoliatoriuje. Ateityje tikimės pagal Rideout sukurtą mokymų programą dirbti ir su kitomis tikslinėmis grupėmis. Ateities planai buvo kitas svarbus klausimas visiems projekto partneriams, aptarta kaip mokymų programą pritaikyti, naudoti ir vykdyti po projekto įgyvendinimo.

Liepos 23 dieną vyko tarptautinė konferencija „Iš kur atsiranda talentai?“, kurioje pranešimus skaitė įvairių sričių specialistai žurnalistai, knygų autoriai, psichologai,  vadybininkai ir kt. iš įvairių šalių – Jungtinės Karalystės, Maltos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir kt. Pranešėjai pasidalino savo darbo patirtimi kaip padeda tikslinėms grupėms ieškoti savo talentų. Kiti pasakojo savo talento ieškojimo ir atradimo istorijas.

Taigi, kas yra talentai? Iš kur jie atsiranda? Kaip atpažinti savo talentus? Šie ir kiti klausimai buvo svarstomi konferencijos metu, ir vis dėl to kiekvienas dalyvis po konferencijos gali pateikti savo atsakymus. O kaip jūs apibrėžtumėte talento sąvoką?

 

 

2013 12 09 - Projekto „Talent 4… Europe” koordinatoriaus vizitas Šiauliuose

Projektas  „Talent 4…Europe” įpusėjo. Pirmieji projekto metai buvo itin “vaisingi” veiklų bei produkto naudojimo atžvilgiu. Spalio – lapkričio mėnesiais vykę pilotiniai produkto bandymai Šiaulių tardymo izoliatoriuje, kurių metu buvo testuojama diagnostinė sistema, siekianti nustatyti besimokančiųjų asmeninius gabumus ir karjeros krypčių nustatymo galimybes, susilaukė tik pozityvių atsiliepimų. 
Gruodžio 9 dieną VšĮ EDUKACINIAI PROJEKTAI aplankė projekto koordinatorius iš Didžiosios Britanijos.  Šio vizito tikslas – išsiaiškinti pagrindinio projekto produkto , t.y. gabumų nustatymo sistemos praktinius privalumus ir trūkumus bei aptarti tolimesnį diagnostinės sistemos  adaptavimą nacionaliniame kontekste. Pasibaigus susitikimui koordinatorius  reziumavo susitikimą teigdamas, jog džiaugiasi artimu mūsų ir Šiaulių tardymo izoliatoriaus bendradarbiavimu bei aiškiomis projekto tęstinumo galimybėmis Lietuvoje. 
 

2013 05 10 - Talent 4... Europe (T4E) partnerių susitikimas Lietuvoje

Gegužės 6-9 dienomis “VšĮ EDUKACINIAI PROJEKTAI” aplankė TALENT 4 projekto koordinatoriai iš Jungtinės Karalystės. Vizito tikslas – perteikti mokymosi programą mokytojams, dirbsiantiems su įkalinimo įstaigoje esančiais asmenimis. Mokymų vadovai Saul Hevish ir Chris Johnson, atstovaujantys Rideout organizaciją, kuri nuolat kuria mokymo programas kalintiems asmenims,  pristatė  loginio mąstymo, kūrybiškumo reikalaujantį inovatyvų mokymų turinį. 
 
Lietuvos įkalinimo įstaigose planuojama vykdyti 3 mokymų sesijas (1 sesijos trukmė  - 3 dienos). Jų metu bus orientuojamasi ties turimų asmeninių įgūdžių nustatymu ir vėlesniu jų pritaikymu tam tikroje profesinėje veikloje. Tikimasi, jog šie mokymai turės itin didelę įtaką asmeniui, išėjusiam iš įkalinimo įstaigos, ir bandančiam integruotis  į darbo rinką. 
 
Projekto partneriai turėjo galimybę aplankyti Šiaulių miesto centre įsikūrusį Šiaulių tardymo izoliatorių bei susipažinti su kasdienine įkalinimo įstaigos disciplina. Svečiai iš Jungtinės Karalystės domėjosi kalinčių žmonių darbo perspektyvomis, teiravosi apie egzistuojantį darbdavių požiūrį jų atžvilgiu.
 
Kitas susitikimas planuojamas taip pat Lietuvoje, kurio metu bus diskutuojama apie įvykdytų mokymų kokybę, problemas bei programos tobulinimo galimybes.
 
 
2012 m. gruodžio 4-5 d. – Pirmasis projekto Talent 4... Europe susitikimas Londone, JK

Gruodžio 6-ąją dieną VšĮ Edukaciniai projektai darbuotojai Darius Lašinis ir Regina Žemaitė grįžo iš tik lapkritį prasidėjusio tarptautinio Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci Naujovių perkėlimo projekto Talent 4... Europe pirmojo susitikimo Londone.

Per dvi intensyvias darbo dienas koordinatoriai Saul Hewish ir Chris Johnston (JK, įstaiga Rideout) pristatė projekto Talent 4... Europe  įdomius, aktyvius ir inovatyvius darbo metodus, skirtus įkalinimo įstaigose esantiems asmenims. Projekto pagrindinis tikslas ― ne naujų įgūdžių asmeniui suteikimas, o jau turimų nustatymas ir vėlesnis jų pritaikymas tam tikroje profesinėje veikloje.

VšĮ Edukaciniai projektai pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Šiaulių tardymo izoliatoriumi ir greitu laiku, gavę būtiną darbui medžiagą, imsis pagrindinės projekto veiklos ― įkalinimo įstaigoje esančių asmenų įgūdžių diagnozės.  

 

 

 

2014 VšĮ EDUKACINIAI PROJEKTAI