Tyrimo apie neapykantos kalbą internete rezultatų pristatymas Portugalijoje

2019 m. spalio-lapkričio mėn. VšĮ EDUKACINIAI PROJEKTAI atliko 14-15 m. mokinių iš 3 Šiaulių m. mokyklų – Ragainės, Medelyno ir Rėkyvos – (iš viso 228 respondentai) apklausą apie neapykantos kalbą skaitmeninėje erdvėje. Rezultatai neraminantys.  Apie tai, ką internete veikia vaikai nežino nei tėvai, nei mokytojai:  67 % respondentų nežino kur kreiptis ir kam pranešti susidūrus su neapykantos kalba, 1/4 respondentų  beveik kasdien bendrauja su nepažįstamaisiais internete, 1/3 iš jų pastebi neapykantos grupes ir agresyvią kalbą žaidimų bendruomenėse.  

Šiuos rezultatus sausio 9-10 d. pristatėme antrajame projekto „Atlik savo vaidmenį: žaidybinimas prieš neapykantos kalbą” partnerių susitikime Faro mieste (Portugalija). Tyrimas taip pat buvo atliktas Italijoje ir Portugalijoje. Rezultatai panašūs. Pilna tyrimo ataskaita bus paskelbta projekto svetainėje www.playyourrole.eu  

Susitikime taip pat kalbėjome apie 4 edukacines mobiliąsias aplikacijas, kurias kurs komandos iš Italijos, Vokietijos, Lenkijos ir Prancūzijos hakatone Italijoje (kovo 31 d. – balandžio 3 d.). Smagu, kad šie žaidimai bus ir lietuvių kalba.

#playyourrole 


Startuoja projektas PLAY YOUR ROLE!

Rugpjūčio 26-27 d. vyko pirmasis projekto PLAY YOUR ROLE (Nr. 849629) partnerių susitikimas Florencijoje. Mus priėmė COSPE organizacija. Projekte taip pat dalyvauja partneriai iš Lenkijos, Portugalijos, Prancūzijos, Vokietijos ir, žinoma, Lietuvos.

Projekto koordinatoriai – mūsų partneriai kituose projektuose – Zaffiria pristatė dviejų metų darbo planą. Pirmoji mūsų užduotis – atlikti tyrimą Šiaulių mokyklose apie neapykantos kalbą vaizdo žaidimuose.

Pirmieji rezultatai bus pristatyti susitikime Portugalijoje 2020 m. sausį.

Trumpai apie projektą:

Projekto tikslas – pasitelkus žaidybinimą kurti saugią aplinką dialogui, debatams ir neapykantos kalbos internete problemos aptarimui. Projektas siekia pasitelkti žaidimus kovai su neapykantos kalba internete.

Uždaviniai:

- Kovoti su neapykantos kalba internete pasitelkiant vaizdo žaidimus ir žaidybinimą kaip įrankius skatinti teigiamą paauglių elgesį;

- Skatinti prieš kitataučius nukreiptos ir rasistinės neapykantos kalbos internete atpažinimą su naujų pedagoginių įrankių pagalba ir pasitelkiant vaizdo žaidimus, kurie sustiprina empatiją ir kritinį mąstymą;

- Naujų, kūrybiškų veiklų kūrimas pasitelkus žaidybines veiklas.

 

2014 VšĮ EDUKACINIAI PROJEKTAI