Apie snaiges ir skirtingas gyvūnų akis

Ar žinojote, kad snaigė šešiakampė? Kad snaigių būna panašių į stulpelius, adatas ir jų forma priklauso nuo to, kokiame aukštyje ir kokios temperatūros veikiamos jos formavosi? Įdomu? Mums irgi.

Sausio 27-31 d. pas mus lankėsi partneriai iš Italijos, Graikijos ir Prancūzijos. Vizito tikslas – mokytis vieniems iš kitų ir pasisemti idėjų projekto „STEAMulate your school“ skaitmeninėms ateljė, kurios vėliau bus organizuojamos mokyklose. Mūsų organizacijos atstovės pristatė užsiėmimą apie snaiges –  kaip jos atsiranda, kokios yra jų formos, rūšys. 

Kolegos iš Italijos savo skaitmeninėje ateljė nagrinėjo matematiką, slypinčią drugelio sparnuose. Dalyviai taip pat turėjo galimybę pasidaryti savo drugelį su mobiliąja aplikacija „Floris“.

Laura iš La Gaite Lyrique organizacijos (Prancūzija) vaizdžiai pristatė garso bangas: apie aukštus ir žemus garsus, jų aukštį ir dažnį, kaip jas galime stebėti pasitelkus osciloskopą.

KARPOS organizacija iš Graikijos iškėlė klausimą – ar pastebėjote, kad gyvūnų akys yra skirtingos? Vienų vyzdys apvalus, kitų horizontalus, o trečių vertikalus? Neatkreipėte dėmesio? Kitą kartą turėdami progą pažiūrėkite savo katinui į akis, arba lankydamiesi kokiame nors ūkyje, pažiūrėkite į avies akis. Graikų užsiėmime domėjomės, kodėl taip yra.

Šiame projekte kursime mobiliąją aplikaciją vaikams apie visatą – mėnulį, planetas, žvaigždynus. Rinkomės priemones, diskutavome, kaip vaikai, paaugliai galės prisidėti prie jos kūrimo. 

 

Nekantraujame pradėti veiklas mokyklose!


 

Startuoja „STEAMulate your school“ projektas

Lietuvoje ir visoje Europoje daug kalbama apie tai, kad trūksta #STEAM profesijų atstovų. Bet kaip sudominti jaunąją kartą inžinerijos, matematikos, gamtos mokslų dalykais?

Rugsėjo 25-26 d. Graikijos sostinėje vykusiame #Erasmus+ programos projekto susitikime jau kūrėme naujų STEAM užsiėmimų viziją! Kursime ne tik užsiėmimus mokiniams, bet ir virtualią mokytojų kompetencijų tobulinimo aplinką, mobiliąją programėlę moksline tema, rengsime mokymus mokytojams, neformaliojo ugdymo atstovams.

Komanda išties šauni – savo srities žinovai, dirbantys naujų technologijų, medijų, skaitmeninių kompetencijų, kūrybiškumo vystymo srityse iš Prancūzijos, Italijos, Graikijos ir, žinoma, Lietuvos.

Sekite naujienas facebook‘e ir organizuojamus renginius!

#STEAMulateyourschool #Zaffiria #KARPOS #Lagaitelyrique

2014 VšĮ EDUKACINIAI PROJEKTAI